Tag Archive mecburi sağlık sigortası

Seyahat sigortası nedir?

Seyahat sigortası, seyahatlerinizde kaybolan eşyalarınızı ve valizlerinizi güvence altına alan ve aynı zamanda seyahat sırasında geçireceğiniz hastalık ve/veya kazalarda sağlık güvencesi sağlayan bir sigorta çeşididir.

Yapacağınız seyahatler yurtiçi, yurtdışı yada şehir içi farketmez eğer seyahat sigortanız var ise dediklerimizden her zaman yararlanabilir ve güvence altında olabilirsiniz. Bazı ülkelerde seyahat sigortası; vize sigortası olarak da bilinmektedir. Yurt dışı çıkışlarınızda ülkeler zorunlu olarak seyahat sigortası talep etmektedirler.

Seyahat sigortanızı satın alırken ve poliçenizi imzalarken şu kısımlara çok dikkat etmeniz gereklidir; poliçenizin başladığı tarihe, poliçenizin bitiş tarihine, poliçeniz sayesinde kaç kişinin seyahat sigortasından yararlanabildiğine, ziyaret edilecek ülkenin vize uygunluğuna mutlaka dikkat edilmesi gereklidir. Eğer sözleşme üzerinde bu yazdıklarımız yoksa bile sigorta kapsama girer, yine de siz sormaktan çekinmeyin ve ek sözleşme isteyerek bunların yerine getirilmesini ve hem sizin hem onların imzalamalarını isteyin. Seyahat sigortanız günlük, haftalık veya yıllık olarak fiyat farkı gösterebilir. Seyahat sigortası en az bir haftalık, en fazla bir yıllık satın alınabilir.

Tags, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sigortası bir seyahat sırasında oluşan ani bir rahatsızlık, oluşan bir kaza durumunda tıbbı yardım masraflarını karşılanması ve ya bagaj kaybolaması gibi yolculuk risklerini önlemek amacıyla yapılan sigortadır.

Seyahat sigortası yapan sigorta şirketlerinden yapacağınız bir seyahat sigorta poliçesi ile;

– Seyahatinizi iptal etmek durumunda kalırsanız, bu iptal işleminden dolayı ortaya çıkabilecek zararlarınızı güvence altına alabilirsiniz.
– Uçak biletiniz hava yolu şirketi tarafından ertelenirse veya uçuşunuz gecikirse, seyahat sigortası ile otel ve buna bağlı diğer giderlerinizin karşılanmasını sağlayabilirsiniz.
– Yurt dışı seyahatiniz sırasında bir kaza geçirirseniz veya hastalanırsanız, sağlık sigortanız yurt dışında ortaya çıkabilecek sağlık giderlerinizi karşılamayabilir. Bu durumda, seyahat sigortası ile acil tıbbi yardım ve müdahale giderlerinizi teminat altına alabilirsiniz.
– Bavullarınızın çalınması veya kaybolması rizikosunu güvence altına alabilirsiniz.
– Yurt dışında meydana gelebilecek sakatlık ve vefat risklerini sigorta kapsamı altına alabilirsiniz.

Tags, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

× Whatsapp İletişim