Tag Archive mesleki sigorta

Seyahat sigortası nedir?

Seyahat sigortası, seyahatlerinizde kaybolan eşyalarınızı ve valizlerinizi güvence altına alan ve aynı zamanda seyahat sırasında geçireceğiniz hastalık ve/veya kazalarda sağlık güvencesi sağlayan bir sigorta çeşididir.

Yapacağınız seyahatler yurtiçi, yurtdışı yada şehir içi farketmez eğer seyahat sigortanız var ise dediklerimizden her zaman yararlanabilir ve güvence altında olabilirsiniz. Bazı ülkelerde seyahat sigortası; vize sigortası olarak da bilinmektedir. Yurt dışı çıkışlarınızda ülkeler zorunlu olarak seyahat sigortası talep etmektedirler.

Seyahat sigortanızı satın alırken ve poliçenizi imzalarken şu kısımlara çok dikkat etmeniz gereklidir; poliçenizin başladığı tarihe, poliçenizin bitiş tarihine, poliçeniz sayesinde kaç kişinin seyahat sigortasından yararlanabildiğine, ziyaret edilecek ülkenin vize uygunluğuna mutlaka dikkat edilmesi gereklidir. Eğer sözleşme üzerinde bu yazdıklarımız yoksa bile sigorta kapsama girer, yine de siz sormaktan çekinmeyin ve ek sözleşme isteyerek bunların yerine getirilmesini ve hem sizin hem onların imzalamalarını isteyin. Seyahat sigortanız günlük, haftalık veya yıllık olarak fiyat farkı gösterebilir. Seyahat sigortası en az bir haftalık, en fazla bir yıllık satın alınabilir.

Tags, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

× Whatsapp İletişim